• Արտոնյալ ֆինանսական ծառայություններ
• Պրոդուկտների պորտֆելի կառավարում։ Բանկի քարտային և պրեմիում պրոդուկտների մշակում, գործարկում, մեթոդաբանական ուղեկցում և արդիականացում
• Շուկայի վերլուծություն։ Մրցակցային միջավայրի մշտական մոնիթորինգ, հաճախորդների պահանջների բացահայտում և պրոդուկտների շարքի համապատասխանեցում շուկայի արդիական պահանջներին
• Բիզնես վերլուծություն։ Պրոդուկտների շահութաբերության գնահատում և մոնիթորինգ, ինչպես նաև ղեկավարության համար վերլուծական ամփոփագրերի պարբերական կազմում
• Ներդրում և ավտոմատացում։ Քարտային և պրեմիում բիզնեսին առնչվող բանկային համակարգերի օպտիմալացման և ավտոմատացման նախագծերում մասնակցություն
• Գործընթացների օպտիմալացում։ Գործող հաճախորդային ուղիների և ներքին գործընթացների վերլուծություն և բարելավում։ Մասնաճյուղային ցանցում գործընթացների արդյունավետության պարբերական վերլուծություն՝ անհրաժեշտության դեպքում մասնաճյուղեր այցելությամբ
• Կառավարում։ Մեթոդաբանական փաստաթղթերի, այդ թվում՝ կարգավորող պահանջներին համապատասխան փաստաթղթերի պատրաստում և պրոդուկտային նախաձեռնությունների ներկայացում ու պաշտպանություն Բանկի կոլեգիալ մարմիններում և կոմիտեներում
Պահանջվող որակավորումներ՝
• Նախագծերի կամ պրոդուկտների կառավարման ոլորտում առնվազն 2 տարվա աշխատանքային փորձ
• Բարձրագույն կրթություն
• Քարտային պրոդուկտների տնտեսագիտության և վճարային համակարգերի աշխատանքի սկզբունքների իմացություն
• Վերլուծական հմտություններ և մեծածավալ տվյալների հետ աշխատելու կարողություն
• Հաղորդակցման զարգացած հմտություններ
• Թիմում աշխատելու կարողություն
• Առաջադրանքների առաջնահերթությունները սահմանելու կարողություն
• Բազմաառաջադրանքային միջավայրում արդյունավետ աշխատելու կարողություն
• Ռուսերեն, հայերեն և անգլերեն լեզուների առաջադեմ/ազատ իմացություն
Ներկայացված պահանջներին համապատասխանող թեկնածուները կարող են ուղարկել իրենց ինքնակենսագրությունները hr@vtb.am հասցեին: Մրցույթում դիտարկվելու նպատակով խնդրում ենք հաղորդագրության «թեմա» (subject) դաշտում պարտադիր նշել պաշտոնը, որի համար դիմում եք / Կոնտակտային կենտրոնի մասնագետ/, ինչպես նաև ինքնակենսագրությունը վերնագրել Ձեր անունով և ազգանունով:
Մրցույթի հետագա փուլերում մասնակցության համար կհրավիրվեն այն թեկնածուները, ովքեր առավելագույնը կհամապատասխանեն տվյալ աշխատատեղի պահանջներին:

Продукт менеджер пассивных и комиссионных продуктов
• Управление продуктовым портфелем. Разработка, запуск, методологическое сопровождение и модернизация карточных и премиальных продуктов Банка
• Анализ рынка. Постоянный мониторинг конкурентной среды, выявление клиентских запросов и адаптация продуктовой линейки под актуальные запросы рынка
• Бизнес-аналитика. Оценка, мониторинг прибыльности продуктов и регулярное формирование аналитических сводок для руководства
• Внедрение и автоматизация: Участие в проектах по оптимизации и автоматизации банковских систем, связанных с карточным и премиальным бизнесом
• Оптимизация процессов. Анализ и улучшение действующих клиентских путей и внутренних процессов. Регулярный анализ эффективности процессов в филиальной сети (с выездами на места)
• Управление. Подготовка методологической документации (включая регуляторные требования) и защита продуктовых инициатив на Коллегиальных органах и Комитетах Банка
Требования:
• Наличие опыта не менее 2-х лет в проектном или продуктовом менеджменте.
• Высшее образование.
• Понимание экономики карточных продуктов и принципов работы платежных систем.
• Аналитические навыки и умение работать с объемными данными.
• Коммуникационные навыки.
• Умение работать в команде.
• Умение приоритизации задач.
• Умение эффективно работать в режиме многозадачности.
• Продвинутое/свободное знание русского, армянского и английского языков.
Пакеты преимуществ:
• Медицинская страховка
• Корпоративные мероприятия
• Привилегированные финансовые услуги
• Дополнительные оплачиваемые выходные
• Бонусы по результатам работы
Соответствующие указанным требованиям кандидаты могут высылать резюме на адрес hr@vtb.am. Для рассмотрения Вашей кандидатуры в рамках конкурса просим в теме (subject) электронного сообщения в обязательном порядке указать позицию, для которой высылается резюме / Специалист контактного центра /  и озаглавить резюме Вашим именем и фамилией.