ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը և «ՄԵԳՆԱ» ՍՊԸ-ն համատեղ հաճախորդներին են առաջարկում ձեռք բերել Renault մակնիշի ավտոմեքենաներ՝ վարկավորման աննախադեպ շահավետ պայմաններով:
«ՄԵԳՆԱ» ընկերությունը հայկական շուկայում հանդիսանում է Renault ապրանքանիշի ավտոմեքենաների պաշտոնական ներկայացուցիչը 2004թ․-ից, զբաղվում է մեքենաների և պահեստամասերի վաճառքով, ինչպես նաև ներմուծվող ավտոմեքենաների երաշխիքային և ետերաշխիքային սպասարկմամբ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի և «ՄԵԳՆԱ» ընկերության ավտովարկավորման համատեղ ծրագրի շրջանակներում վարկ ստանալու գործընթացն առավելագույնս պարզեցված է և հարմար: Վարկային հայտը ներկայացվում է անմիջապես ավտոսրահում, և կարիք չկա այցելելու Բանկի մասնաճյուղեր: Վարկի տրամադրման որոշումն ընդունվում է մի քանի ժամվա ընթացքում: Ավտոմեքենայի առքուվաճառքի գործարքն իրականացվում է անմիջապես ավտոսրահի և հաճախորդի միջև, ինչից հետո հաճախորդը կարող է հեռանալ սրահից արդեն իսկ իր նոր ավտոմեքենայով՝ չսպասելով վարկի տրամադրմանը:
Ավտովարկը տրամադրվում է սկսած ընդամենը 10% կանխավճարից, տարեկան 9,6% - 11,6% տոկոսադրույքով (փաստացի տոկոսադրույք՝ 12,5% -17%): Վարկը տրամադրվում է 1-28 միլիոն ՀՀ դրամի գումարի չափով: Ավտովարկի հայտ կարող են ներկայացնել 21-ից 65 տարեկան ՀՀ բոլոր ռեզիդենտները: Վարկային հայտի դիտարկման միջնորդավճար նախատեսված չէ (գործում են վարկի տրամադրման և սպասարկման այլ միջնորդավճարներ):
Ձևակերպելով ավտովարկ՝ հաճախորդը ստանում է ԿԱՍԿՈ ապահովագրություն ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից:
Առավել մանրամասն տեղեկատվություն այս վարկատեսակի մասին կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում` https://www.vtb.am/am/credits/vygodnye-usloviia-avtokreditovaniia-s-renault-armenia, Բանկի մասնաճյուղերից կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային Կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով, ինչպես նաև այցելելով ավտոսրահի պաշտոնական կայք՝ www.renault.am կամ զանգահարելով +374-10-24-75-99 հեռախոսահամարով:

Автокредиты по беспрецедентным условиям от Банка ВТБ (Армения) и компании «МЕГНА»
Банк ВТБ (Армения) и ООО «МЕГНА» совместно предлагают клиентам приобрести автомобили марки Renault по беспрецедентно выгодным условиям кредитования.
Компания «МЕГНА» на армянском рынке является официальным представителем автомобильной марки Renault с 2004 года, занимается продажей автомобилей и запчастей, а также гарантийным и постгарантийным техническим обслуживанием автомобилей импортируемых марок.
В рамках совместной программы автокредитования Банка ВТБ (Армения) и компании «МЕГНА» процедура оформления кредита максимально упрощена, комфортна и удобна. Заявка на автокредит подается непосредственно в автосалоне и нет необходимости посещать филиалы Банка. Решение о выдачи кредита принимается за несколько часов. Сделка купли-продажи автомобиля осуществляется непосредственно между автосалоном и клиентом, после чего клиент может уехать из автосалона на своем новом автомобиле, не дожидаясь выдачи кредита.
Автокредит оформляется с предоплатой всего от 10%, по процентной ставке 9,6%-11,6% годовых (эффективная процентная ставка 12.5%-17%). Сумма кредита составляет от 1-го до 28 млн. драмов РА. Заявку на автокредит могут подать все резиденты РА в возрасте от 21 года до 65 лет. Комиссия за рассмотрение заявки не предусмотрена (действуют иные комиссии за выдачу и обслуживания кредита).
Оформляя кредит на приобретение автомобиля, клиент получает КАСКО страхование от Банка ВТБ (Армения).
Более подробную информацию о продукте можно получить на официальном сайте Банка ВТБ (Армения) по ссылке https://www.vtb.am/ru/credits/vygodnye-usloviia-avtokreditovaniia-s-renault-armenia , в филиалах Банка  или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87, а также посетив официальный сайт автосалона www.renault.am  или позвонив по номеру +374 -10-24-75-99.