ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը և Mastercard- ն առաջարկում են վճարել անհպում քարտերով մինչև 20.000 ՀՀ դրամ ՝ առանց PIN կոդ մուտքագրելու
07.05.2020
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը և Mastercard միջազգային վճարահաշվարկային համակարգն ավելացրել են անհպում քարտերի վճարումների առավելագույն չափը` 10.000 ՀՀ դրամից մինչև 20.000 ՀՀ դրամ` առանց PIN կոդի մուտքագրման անհրաժեշտության:
ՀՀ-ում Արտակարգ դրության պայմաններում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հորդորում է իր հաճախորդներին գնումներ կատարել և վճարումներ իրականացնել անկանխիկ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Mastercard քարտերն աշխատում են PayPass տեխնոլոգիայով, ինչը հնարավորություն է տալիս վճարել քարտով մինչև 20.000 ՀՀ  դրամ` ակնթարթորեն, POS տերմինալին մեկ հպումով և առանց PIN  կոդի մուտքագրման:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Mastercard քարտերը հարմար են օգտագործման մեջ և ունեն մի շարք առավելություններ՝
• Բազմարժութային են՝ միաժամանակ ներառում են հաշիվներ 4 հիմնական արժույթներով` ՀՀ դրամ, ԱՄՆ դոլար, Եվրո և ՌԴ ռուբլի,
• Բացարձակապես անվտանգ և պաշտպանված` աշխատում են չիպային կրիչներով, այլ ոչ թե ժապավենային. դրանք ավելի դժվար է կեղծել, նաև քարտերը միացված են Secure Code ծառայությանը, որն առցանց գնումների իրականացման պահին պահանջում է հաստատում` SMS հաղորդագրության միջոցով:
Ինչպես նաև ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Mastercard քարտերով կարելի է՝
• Ստանալ դրամական փոխանցումներ արտերկրից՝ Կոնտակտային կենտրոն մեկ զանգ կատարելով ու նշելով Ձեր անձնական տվյալները, փոխանցման կոդը և գումարը;
• Կատարել քարտային հաշիվների առցանց համալրում  TelCell և Easy Pay վճարային տերմինալների միջոցով;
• Կատարել քարտային հաշիվների համալրում cash in բանկոմատների միջոցով՝ մեկ գործարքով տարբեր արժողության թղթադրամներ մուտքագրելով:
Mastercard Gold քարտերով կարելի է կանխիկացնել ՎՏԲ խմբի ԱՊՀ երկրների և Վրաստանի բանկոմատներում՝ 0% միջնորդավճարով: Mastercard քարտերը կարելի է օգտագործել աշխարհի ավելի քան 1 մլն բանկոմատներում և կանխիկ վճարումներ կատարել ավելի քան 32 մլն առևտրի և սպասարկման կետերում:
Մանրամասն տեղեկատվություն Բանկի քարտերի մասին կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում՝ https://www.vtb.am/am/card-view/mastercard կամ՝ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) и Mastercard предлагают оплачивать по бесконтактным картам до 20 000 драмов РА без ввода PIN-кода
07.05.2020
Банк ВТБ (Армения) и международная платежная система Mastercard увеличили сумму безналичных платежей по бесконтактным картам без ввода PIN-кода с 10 000 драмов РА до 20 000 драмов РА.
В условиях создавшегося в РА Чрезвычайного положения Банк ВТБ (Армения) рекомендует своим клиентам совершать покупки и осуществлять платежи безналично.
Карты Mastercard Банка ВТБ (Армения) работают на технологии PayPass, что даёт возможность оплачивать до 20.000 драмов РА картой – мгновенно, одним прикосновением к ПОС-терминалу, не контактируя с купюрами и без ввода PIN кода.
Карты Банка Mastercard ВТБ (Армения) удобны в применении и имеют ряд преимуществ:
• Мультивалютные - включают в себя одновременно счета в 4-х основных валютах – драмы РА, доллары США, Евро и рубли РФ;
• Абсолютно безопасные и защищённые - работают на чиповых носителях, а не магнитных: их труднее фальсифицировать, а также карты подключены к услуге Secure Code, которая в момент интернет покупки требует подтверждения через SMS сообщение.
Также картами Mastercard Банка ВТБ (Армения) можно:
• Получать денежные переводы из-за рубежа одним звонком в Контактный центр Банка, указав лишь свои личные данные, код перевода и сумму;
• Пополнять карточные счета онлайн через платежные терминалы TelCell и Easy Pay;
• Пополнять карточные счета в банкоматах cash in: одной транзакцией, вводя разные купюры.
Картами Mastercard Gold можно получить наличные в банкоматах Группы ВТБ в странах СНГ и Грузии с комиссией 0%-ов. Карты Mastercard можно использовать более чем в 1 млн. банкоматов по всему миру и совершать безналичные расчеты в более чем 32 млн торговых и сервисных.
Подробную информацию о картах Банка можно получить на официальном сайте Банка https://www.vtb.am/ru/card-view/mastercard#card-3# или, позвонив в Контактный центр