ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ֆինանսավորել է «ԱՎՏՈՏԵԽ» ՍՊԸ-ին փաստաթղթային բիզնեսի շրջանակներում
10.03.2021ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը և «ԱՎՏՈՏԵԽ» ընկերությունը 2019թ․-ից համագործակցում են հաշվարկադրամարկղային ծառայությունների շրջանակներում: 2020 թ․-ից սկսած՝ Բանկը երկու անգամ ֆինանսավորել է ընկերությանը առևտրային ֆինանսավորման շրջանակներում՝ տրամադրելով բանկային երաշխիքներ՝ որպես գործընկեր կազմակերպությունների նկատմամբ պայմանագրային պարտավորությունների կատարման երաշխիք:
Ավելի քան 9 տարի լինելով առաջատարներից մեկը ավտոմեքենաների վերանորոգման և տեխնիկական սպասարկման ծառայությունների մատուցման տեղական շուկայում` «ԱՎՏՈՏԵԽ» ՍՊԸ-ն ակտիվ մասնակցում է ինչպես պետական, այնպես էլ մասնավոր հատվածի տենդերների, որոնց շրջանակներում ընկերությունն իրականացնում է տրանսպորտային միջոցների ամբողջական տեխնիկական սպասարկում և նորոգում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից տրամադրված բանկային երաշխիքների միջոցով «ԱՎՏՈՏԵԽ» ՍՊԸ-ի ֆինանսավորումը հանդիսանում է ընկերության պայմանագրային պարտավորությունների բարեհաջող կատարման գրավական, ինչն ամրապնդում է գործընկերների հետ հարաբերությունները և հնարավորություն է տալիս արդյունավետ զարգացնել բիզնեսը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն, առանձնակի կարևորելով փոքր և միջին բիզնեսի զարգացումը, իրավաբանական անձ հաճախորդների համար կիրառում է ֆինանսավորման անհատական ճկուն մոտեցում՝ հաշվի առնելով վերջիններիս ձեռնարկատիրական գործունեության առանձնահատկությունները:
Բանկային երաշխիքը պայմանագրային ապահովման միջոց է, որով Բանկը երաշխավորում է իր հաճախորդի պարտավորությունների կատարումը նրա գործընկերների նկատմամբ: Ֆինանսավորման այս գործիքը հատկապես պահանջված է կապալառու/մատակարար ընկերությունների կողմից, որոնք, ելնելով իրենց բիզնես գործունեությունից, կնքում են խոշոր մատակարարման պայմանագրեր գործընկեր կազմակերպությունների հետ կամ մասնակցում են պետական գնումների և տենդերների: Բանկային երաշխիքը հանդիսանում է հաճախորդի ընկերության ֆինանսական կայունության և պայմանագրով ստանձնած պարտավորությունների կատարման լրացուցիչ հավաստում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆինանսական գործիքների վերաբերյալ ավելի մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում հետևյալ հղումով՝
https://www.vtb.am/am/financial/financial-tools, Բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) профинансировал ООО «АВТОТЕХ» в рамках документарного бизнеса
10.03.2021Банк ВТБ (Армения) и компания «АВТОТЕХ» сотрудничают с 2019 года в рамках рассчетно-кассового обслуживания. Начиная с 2020 года Банк дважды профинансировал компанию в рамках торгового финансирования посредством банковских гарантий, в качестве обеспечения контрактных обязательств перед контрагентами компании.
Являясь одним из лидеров на местном рынке по предоставлению услуг по ремонту и техническому обслуживанию автомобилей более 9 лет, ООО «АВТОТЕХ» активно принимает участие как в государственных, так и в частных тендерах, в рамках которых компания осуществляет комплексное техническое обслуживание и ремонт транспортных средств.
Финансирование ООО «АВТОТЕХ» со стороны Банка ВТБ (Армения) посредством банковских гарантий является залогом успешного выполнения договорных обязательств компании, что укрепляет партнерские отношения с контрагентами и дает возможность эффективно развивать бизнес.
Банк ВТБ (Армения), придавая особое значение развитию среднего и малого бизнеса, для клиентов юридических лиц разрабатывает индивидуальный гибкий подход финансирования, с учетом особенностей вида предпринимательской деятельности.
Банковская гарантия является одним из способов обеспечения контрактов, при которой Банк гарантирует исполнение обязательств своего клиента перед его контрагентами. Этот финансовый инструмент в особенности востребован со стороны компаний подрядчиков/поставщиков/, которые, исходя из бизнес-деятельности, заключают крупные контракты с партнерами или принимают участие в государственных закупах и тендерах. Банковская гарантия выступает в качестве дополнительного свидетельства финансовой устойчивости компании и ее способности выполнять свои обязательства по контракту.