ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ֆինանսավորել է «Թել-Սել» ՓԲԸ-ին
01.02.2021ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը և «Թել-Սել» ընկերությունը համագործակցում են ավելի քան 10 տարի` վճարահաշվարկային գործարքների սպասարկման շրջանակներում: 2020թ. սկսեց համագործակցել նաև փաստաթղթավարկային գործառնություններով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ ընդլայնված համագործակցությունը «Թել-Սել» ՓԲԸ-ին հնարավորություն կտա իրականացնել զարգացման հետագա ծրագրերը. խթանել էլեկտրոնային առևտրի զարգացումը և էլեկտրոնային փողի օգտագործումը, ընդլայնել տերմինալային ցանցը և վճարումների ընդունման կետերը, կատարելագործել տեխնիկական հագեցվածությունը և ծրագրային ապահովումը՝ հնարավորինս հարմարավետ ու մատչելի դարձնելով վճարումների և դրամական փոխանցումների գործընթացը:
Telcell-ը շարունակում է մնալ Հայաստանի ակնթարթային վճարումների շուկայի առաջատարը՝ տեխնիկական և անվտանգության ժամանակակից բոլոր պահանջներին համապատասխանող իր համակարգով: Այն անընդհատ ընդլայնվում է՝ առաջարկելով նորարարական տարբեր ծառայություններ: Telcell տերմինալնային ցանցը սպասարկում է ավելի քան 3500 տերմինալներ Հայաստանի բոլոր մարզերում: Telcell Wallet էլեկտրոնային դրամապանակից ակտիվ օգտվում է 200 հազարից ավելի օգտատեր: Ներկայումս ընկերության համակարգի միջոցով ընդունվում են վճարումներ շուրջ 450 ծառայությունների դիմաց:
Telcell-ի ծառայությունների շնորհիվ՝ 2012թ. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն անցում կատարեց վճարային տերմինալների միջոցով հաճախորդների ինքնասպասարկմանը՝ վերջիններիս հնարավորություն ընձեռելով արագ և հարմարավետ կատարել տարատեսակ վճարումներ ու փոխանցումներ, քարտային և բանկային հաշիվների, ավանդների համալրում, վարկերի մարում` ըստ ժամանակացույցի և վաղաժամկետ:
«Թել-Սել» ընկերության հետ համատեղ Բանկը մեկնարկել է նաև հեռահար ծառայություն, որի շնորհիվ հաճախորդները կարող են դրամական արագ փոխանցումներ ստանալ Բանկի քարտերին: Հաճախորդին ընդամենն անհրաժեշտ է Telcell վճարային տերմինալի «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» բաժնից ընտրել «Դրամական փոխանցման ստացում» դաշտը և լրացնել անհրաժեշտ տվյալները՝ քարտի համարը, որին փոխանցվելու է դրամական փոխանցումը, դրամական փոխանցման ծածկագիրը, փոխանցման արժույթն ու գումարը, փոխանցման ստացման նախընտրելի արժույթը, բջջային հեռախոսահամարը:
Բանկի կողմից տրամադրվող վարկային պրոդուկտներն ու ֆինանսական գործիքներն ուղղված են ձեռնարկատերերի տարատեսակ խնդիրների լուծմանը՝ բիզնեսի զարգացման տարբեր փուլերում: Վարկային պրոդուկտները տրամադրվում են առևտրային գործարքների ֆինանսավորման, կարճաժամկետ ներդրումների, հիմնական և շրջանառու միջոցների համալրման, ինչպես նաև հաճախորդների կրեդիտորական պարտքերի մարման նպատակով:
Յուրաքանչյուր հաճախորդի նկատմամբ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը կիրառում է ֆինանսավորման անհատական ճկուն մոտեցում՝ հաշվի առնելով բիզնես գործունեության առանձնահատկությունները:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի փոքր և միջին բիզնեսի վարկավորման պրոդուկտների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում՝ https://www.vtb.am/am/business/business-credits#! հղումով, Բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) профинансировал ЗАО “Тел-Селл”
Банк ВТБ (Армения) и ЗАО “Тел-Селл” сотрудничают на протяжении более 10-ти лет в рамках обслуживания расчетно-кассовых операций. В 2020 году начали сотрудничать также в рамках кредитно-документарных операций.
Расширенное сотрудничество с Банком ВТБ (Армения) позволит ЗАО “Тел-Селл” реализовать дальнейшие планы развития: способствовать развитию электронной коммерции и использованию электронных денег, расширить терминальную сеть и точки приема платежей, усовершенствовать техническое оснащение и программное обеспечение, сделав процесс платежей и денежных переводов максимально удобным и доступным.
Сегодня Telcell является крупнейшей системой на рынке моментальных платежей Армении. Система соответствует современным техническим требованиям и требованиям безопасности, постоянно расширяется, предлагая различные инновационные услуги. Терминальная сеть Telcell обслуживает более 3500 терминалов во всех регионах Армении. А электронный кошелек Telcell Wallet активно используют более 200 тысячи пользователей. В настоящее время через систему компании принимаются платежи в пользу 450 различных услуг.
Благодаря услугам ЗАО “Тел-Селл” с 2012 года Банк ВТБ (Армения) перешел на самообслуживание клиентов с помощью платежных терминалов, предоставляя им возможность быстро и удобно осуществлять разные платежи и переводы, пополнение карточных и банковских счетов, депозитов, погашение кредитов, как согласно предоставленному графику, так и досрочные погашения, с опережением графика.
Совместно с компанией “Тел-Селл”, Банк также запустил дистанционную услугу, благодаря которой клиенты могут получать быстрые денежные переводы на карты Банка. Для этого клиенту необходимо на платежном терминале Telcell в разделе Банка ВТБ (Армения) выбрать “Получение денежного перевода” и заполнить на терминале необходимые данные: номер карты, на которую будет зачислен денежный перевод, код денежного перевода, валюту и сумму перевода, предпочитаемую валюту получения перевода, номер мобильного телефона.
Предоставляемые Банком кредитные продукты и финансовые инструменты направлены на решение различных задач предпринимателей на разных этапах развития бизнеса. Кредитные продукты предоставляются с целью финансирования торговых сделок, краткосрочных инвестиций, пополнения основных и оборотных средств, покрытия кредиторской задолженности клиентов.
Для каждого клиента со стороны Банка ВТБ (Армения) применяется индивидуальный гибкий подход финансирования, с учетом особенностей вида деятельности бизнеса.