Ռուսաստանի Դաշնությունից դուրս գտնվող դեպոզիտարիաներում գրանցված VTB եվրապարտատոմսերի սեփականատերերի հետ օպերատիվ փոխգործակցության նպատակով՝ ՎՏԲ Բանկը (ՀԲԸ) խնդրում է ISIN XS0842078536, XS0810596832, XS0223715920 և CH0248531110 կոդերով արժեթղթերի սեփականատերերին մինչև 2022 թ.-ի սեպտեմբերի 15-ը Բանկի պաշտոնական investorrelations@vtb.ru էլ. հասցեին ուղարկել հետևյալ տեղեկատվությունը.
Ծանուցման վերնագրում անհրաժեշտ է նշել՝ «VTB եվրապարտատոմսերի սեփականատիրոջ կոնտակտներ»:
Բանկը երաշխավորում է ներդրողների կողմից տրամադրված տեղեկատվության ամբողջական գաղտնիությունը:
Սույն ծանուցումը կրում է բացառապես տեղեկատվական բնույթ, չի հանդիսանում օֆերտա կամ օֆերտաներ անելու հրավեր, ինչպես նաև չի պարտավորեցնում Բանկին կատարել որևէ գործողություն կամ կնքել որևէ գործարք դիտարկվող եվրապարտատոմսերի հետ կապված:

В целях оперативного взаимодействия с держателями еврооблигаций VTB, учитываемых в депозитариях за пределами Российской Федерации, Банк ВТБ (ПАО) просит владельцев бумаг с кодами ISIN XS0842078536, XS0810596832, XS0223715920 и CH0248531110 направить на официальный электронный адрес банка investorrelations@vtb.ru следующую информацию в срок до 15 сентября 2022 года:
В теме уведомления необходимо указывать «Контакты владельца еврооблигаций VTB».
Банк гарантирует полную конфиденциальность в отношении предоставленных инвесторами сведений.
Данное сообщение носит исключительно информационный характер, не является офертой или предложением делать оферты, а также не обязывает Банк осуществлять какие-либо действия или заключать какие-либо сделки в отношении рассматриваемых еврооблигаций.