ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հանդես է եկել որպես միջբուհական «Ունիվերսիադա - 2025» սպորտամշակութային միջոցառման գլխավոր հովանավոր, որը կազմակերպվել է Ռուս-Հայկական համալսարանի նախաձեռնությամբ։ Այս տարի մրցույթին մասնակցում են երկրի 18 բուհեր: Ուսանողները մրցում են ֆուտզալ (մինի ֆուտբոլ), բասկետբոլ, վոլեյբոլ, լող, սեղանի թենիս, հրաձգություն և շախմատ մարզաձևերում:
«Ունիվերսիադայի» մշակութային ծրագրում ընդգրկված են ստեղծագործական մրցույթներ՝ պարային և թատերական ներկայացումներ, վոկալային ելույթներ, ԿՎՆ մրցույթներ և սոցիալական տեսահոլովակների ցուցադրություն: Ինտելեկտուալների համար կազմակերպվել են «Ի՞նչ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ» մրցաշարեր, որտեղ մասնակիցները ցուցադրում են իրենց մտավոր կարողությունները, արագ արձագանքելու ունակությունը և թիմային աշխատանքի հմտությունները։
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի համար «Ունիվերսիադայի» աջակցությունը ոչ միայն սոցիալական նախաձեռնություն է, այլև ներդրում՝ ուղղված երկրի ապագային: Մենք նկատում ենք, թե ինչպես են նման նախագծերը բացահայտում երիտասարդության ներուժը, նպաստում են մասնագիտական աճին և ամրապնդում են միջբուհական կապերը: Հատկապես արժեքավոր է, որ միջոցառումը համադրում է ոչ միայն սպորտային, այլև ինտելեկտուալ և ստեղծագործական ոլորտները՝ ձևավորելով բազմակողմանի զարգացած մասնագետներ», – նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն - Տնօրինության նախագահ Արա Ավագյանը:
«Ունիվերսիադան» ուսանողական երիտասարդության կյանքի կարևոր իրադարձություններից մեկն է Հայաստանում: Մենք բարձր ենք գնահատում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի աջակցությունը, որի շնորհիվ ուսանողներին ընձեռվում են նոր հնարավորություններ ինքնարտահայտման, զարգացման և միջբուհական համագործակցության խորացման համար», – մեկնաբանել է Ռուս-Հայկական համալսարանի ռեկտոր Էդվարդ Սանդոյանը:

ВТБ (Армения) поддержал межвузовскую «Универсиаду – 2025»
ВТБ (Армения) выступил генеральным партером студенческой «Универсиады – 2025», организованной Российско-Армянским университетом. В этом году в ней принимают участие 18 вузов республики. Студенты соревнуются в футзале (мини-футбол), баскетболе, волейболе, плавании, настольном теннисе, стрельбе и шахматах.
Культурная программа «Универсиады» включает творческие состязания: танцевальные и театральные постановки, вокальные выступления, конкурсы КВН и показ социальных роликов. Для интеллектуалов организованы турниры по «Что? Где? Когда?», где участники демонстрируют эрудицию, быстроту реакции и командную работу.
«Для ВТБ (Армения) поддержка «Универсиады» - это не просто социальная инициатива, а стратегическое вложение в будущее страны. Мы видим, как подобные проекты раскрывают потенциал молодежи, создают среду для профессионального роста и укрепляют связи между вузами. Особенно ценно, что мероприятие объединяет не только спортивные, но и интеллектуальные, творческие направления, формируя разносторонних специалистов», – отметил генеральный директор – председатель директората ВТБ (Армения) Ара Авагян.
«Универсиада» - одно из ключевых событий в жизни студенческой молодежи Армении. Мы высоко ценим поддержку ВТБ (Армения), благодаря которой открываются новые возможности для самореализации студентов и укрепления межвузовского взаимодействия», – прокомментировал ректор РАУ Эдвард Сандоян.