ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հանդես է եկել որպես ARMMONO փառատոնի գլխավոր գործընկեր
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն աջակցել է ARMMONO 22-րդ ամենամյա միջազգային փառատոնին, որն այս տարի անցկացվում է Երևանում՝ ապրիլի 17-ից մայիսի 3-ը։ Ծրագրում ընդգրկված են տարբեր ժանրերի ավելի քան 20 հայկական և արտասահմանյան մոնոներկայացում՝ մոնոդրամա, մոնոստենդափ։
Ներկայացումները տեղի կունենան Երևանի թատերական տարբեր դահլիճների բեմերում՝ 50 դերասանների մասնակցությամբ։ Արտասահմանյան բեմադրություններից հանդիսատեսին կցուցադրվեն «Մոնոկլ» մոնոներկայացումների միջազգային փառատոնի հաղթող ճանաչված երկու ռուսական ներկայացումներ և մեկ ներկայացում Բելառուսից։ Փառատոնի շրջանակներում նախատեսված են նաև Ռուսաստանից ժամանած հայտնի արտ-մենեջերների, ռեժիսորների և դերասանների վարպետության դասեր։
«Մենք ուրախ ենք աջակցելու ARMMONO փառատոնին, որը վառ իրադարձություն է դարձել երկրի մշակութային կյանքում։ Այս միջոցառումը ավելի քան երկու տասնամյակ միավորում է տաղանդավոր դերասանների, ռեժիսորների և բոլոր նրանց, ովքեր գնահատում և սիրում են արվեստը։ Նման միջոցառումները նպաստում են թատերական արվեստի զարգացմանը և տարբեր երկրների ստեղծագործական թիմերի միջև փոխգործակցության ամրապնդմանը: Վստահ եմ, որ այս տարվա բոլոր ներկայացումները մեծ հետաքրքրություն կառաջացնեն հանդիսատեսի մոտ և կգրավեն թատերական ստեղծագործության նոր երկրպագուներ»,- նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն - Տնօրինության նախագահ Արա Ավագյանը:
«ARMMONO փառատոնը գոյություն ունի ավելի քան 20 տարի։ Մոնոներկայացումն աշխարհում ճանաչված ժամանակակից թատերական ժանրերից է, որը հարազատ է դարձել մեր հանդիսատեսին նույնպես։ Մենք շատ շնորհակալ ենք, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն աջակցում է մեզ նման լայնածավալ նախագծում, որն, անկասկած, կարևոր դեր կունենա հայկական մշակույթի զարգացման և միջազգային հարաբերությունների ամրապնդման գործում»,- նշել է փառատոնի տնօրեն Մարիաննա Մխիթարյանը։
Միջոցառման վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությունը և թատերական ներկայացումների ժամանակացույցը կարելի է գտնել փառատոնի պաշտոնական կայքում և սոցիալական էջերում։

ВТБ (Армения) выступил главным партнером фестиваля ARMMONO
ВТБ (Армения) поддержал 22-й ежегодный международный фестиваль ARMMONO, который в этом году проходит в Ереване с 17 апреля по 3 мая. В программе представлено более 20 армянских и зарубежных моноспектаклей различных жанров –монодрама, моностандап.
Выступления будут проходить на разных сценах театральных залов Еревана с участием 50 актеров. Среди зарубежных постановок зрителям покажут два российских спектакля –победителей Международного фестиваля моноспектаклей «Монокль» и один из Беларуси. В рамках фестиваля предусмотрены также мастер-классы известных арт-менеджеров, режиссеров и актеров из России.
«Мы с радостью поддерживаем фестиваль ARMMONO, который стал ярким событием в культурной жизни страны. Это мероприятие уже более двух десятилетий объединяет талантливых актеров, режиссеров и всех, кто ценит и любит искусство. Такие события помогают развивать театральное искусство и укреплять взаимодействие между творческими коллективами разных стран. Уверен, что все спектакли этого года вызовут огромный интерес у зрителей и привлекут новых поклонников театрального творчества», – прокомментировал генеральный директор – председатель директората ВТБ (Армения) Ара Авагян.
«Фестиваль ARMMONO существует уже более 20 лет. Моноспектакль – один из признанных современных театральных жанров в мире, ставший родным также для нашего зрителя. Мы очень благодарны, что ВТБ (Армения) поддерживает нас в столь масштабном проекте, который, несомненно, сыграет важную роль в развитии армянской культуры и укреплении международных взаимоотношений», – отметил директор фестиваля Марианна Мхитарян.
Подробную информацию о мероприятии и расписание театральных представлений можно найти на официальном сайте или на социальных страницах фестиваля.