ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆիզիկական անձ հաճախորդները կարող են ստանալ մինչև 30 մլն ՀՀ դրամի չափով վարկ՝ որպես գրավ ներկայացնելով Հայաստանի տարածքում գտնվող բնակելի տներ, բնակարաններ կամ առևտրային նշանակության անշարժ գույք: Վարկի առավելագույն գումարը կազմում է գրավադրված գույքի գնահատված արժեքի 60%-ը:
Վարկային պրոդուկտն առաջարկում է ճկուն պայմաններ՝ տարեկան անվանական տոկոսադրույքը տատանվում է 17,5%-ից մինչև 21,5% (փաստացի տոկոսադրույք՝ 18,9%- 23,8%), մարման ժամկետը՝ 3-7 տարի: Առաջարկի առանձնահատկությունն է՝ առանց տույժերի վաղաժամկետ մարման հնարավորությունը, ինչպես նաև վարկի սպասարկման ամսական վճարի և հայտի դիտարկման միջնորդավճարի բացակայությունը:
«Անշարժ գույքի գրավադրմամբ վարկը թույլ է տալիս հաճախորդներին ստանալ ավելի մեծ գումար՝ ավելի երկար ժամկետով, քան սովորական սպառողական վարկի դեպքում։ Սա ընդլայնում է մեր հաճախորդների ֆինանսական հնարավորությունները և օգնում նրանց իրականացնել իրենց ծրագրերը։ Ակնկալում ենք, որ մինչև 2025թ․-ի վերջ այս պրոդուկտի շրջանակում տրամադրված վարկերի ծավալը կգերազանցի 2 մլրդ ՀՀ դրամը», - նշում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի-Տնօրինության նախագահի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն։
Վարկը կարելի է ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ցանկացած մասնաճյուղում: Դիմելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել վարկառուի, համավարկառուի, գրավատուի սոցիալական քարտ, անձնագիր կամ ID քարտ, ինչպես նաև գրավի առարկայի սեփականության վկայական:

Розничные клиенты ВТБ (Армения) могут оформить кредит на сумму до 30 млн драмов РА, используя в качестве залога жилые дома, квартиры или коммерческую недвижимость на территории республики. Максимальная сумма кредита составляет 60% от оценочной стоимости закладываемого имущества.
Кредитный продукт предлагает гибкие условия: годовая номинальная процентная ставка варьируется от 17,5% до 21,5% (фактическая эффективная ставка - от 18,9% до 23,8%), срок погашения - от 3 до 7 лет. Особенностью предложения является возможность досрочного погашения без штрафных санкций, а также отсутствие ежемесячной комиссии за обслуживание кредита и единовременной комиссии за рассмотрение заявки.
«Кредит под залог недвижимости позволяет клиентам получить сумму больше и на более длительный срок, чем по обычному потребительскому кредиту. Это расширяет финансовые возможности наших клиентов и помогает реализовывать их планы. Ожидаем, что к концу 2025 года объем выданных кредитов по данной программе превысит 2 млрд драмов», - прокомментировал заместитель генерального директора - председателя директората ВТБ (Армения) Тарас Кладченко.
Кредит можно оформить в любом филиале ВТБ (Армения). Для этого необходимо предоставить социальную карту, паспорт или ID-карту заемщика, созаемщика, залогодателя, а также свидетельство о праве собственности на залог.