ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարելավում է ֆիզիկական անձանց վարկերի գնման պայմանները
28.04.2021ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, պարբերաբար բարելավելով իր կողմից առաջարկվող պրոդուկտների պայմաններն, այս անգամ իջեցրել է ֆիզիկական անձանց վարկերի գնման տարեկան տոկոսադրույքը և միջնորդավճարը:
Վերաֆինանսավորման նոր ծրագրի շրջանակներում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է` գրանցված եկամուտ և դրական վարկային պատմություն ունեցող ֆիզիկական անձ հաճախորդներին, շահավետ պայմաններով այլ բանկերում կամ վարկային կազմակերպությունում գործող վարկերի գնում։
Հաճախորդը ստանում է վարկ` այլ բանկում կամ վարկային կազմակերպությունում գործող պարտավորության մնացորդի չափով, ինչպես նաև ունի վարկի հավելյալ գումար ստանալու հնարավորություն:
Վարկերի վերաֆինանսավորման հիմնական պայմաններն են.
• տարեկան տոկոսադրույք՝ 11,6% -ից մինչև 16,6% (փաստացի տոկոսադրույք` 14,5-20,5%),
• վարկի ժամկետ՝ 6-60 ամիս,
• վարկի սպասարկման ամսական միջնորդավճար՝ վարկի գումարի 0,1% չափով:
Բանկն առաջարկում է նաև վարկի տարեկան տոկոսադրույքից զեղչերի ճկուն համակարգ այն հաճախորդներին, ովքեր ձևակերպում են դժբախտ պատահարներից կամ անշարժ գույքի ապահովագրություն:
Վերոնշյալ պայմաններով Բանկն իրականացնում է առանց գրավի սպառողական վարկերի, վարկային գծերի, ապառիկ վարկերի գնում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է նաև ավտովարկերի և հիփոթեքային վարկերի գնում, որոնց պայմանների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությունը ներկայացված է Բանկի կայքում:
Վարկի վերաֆինանսավորումը հաճախորդին տալիս է հետևյալ առավելությունները`
- վարկերի տոկոսադրույքի իջեցում,
- տարբեր բանկերում գործող վարկերի գծով վճարումների միավորում մեկ վճարի մեջ,
- վարկի ժամկետի երկարաձգում,
- լրացուցիչ վարկի գումարի ստացում,
- ամենակարևորը՝ ամսական վարկային բեռի իջեցում:
Ֆիզիկական անձանց վարկերի գնման պայմանների, ինչպես նաև պահանջների և կիրառվող միջնորդավճարների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կայքում` https://www.vtb.am/am/credits#varki-gnowm# հղումով, Բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն 87 -87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) улучшает условия выкупа кредитов физических лиц
28.04.2021Банк ВТБ (Армения), периодически улучшая условия продуктов, на этот раз снизил годовую процентную ставку и комиссию при выкупе кредитов физических лиц.
В рамках новой программы рефинансирования Банк ВТБ (Армения) предлагает клиентам физическим лицам, имеющим зарегистрированных доход и положительную кредитную историю, выкуп кредитов из других банков и кредитных организаций на более выгодных условиях.
Клиент получает кредит в размере остатка задолженности в другом банке или кредитной организации, также имеет возможность получить повышенную сумму кредита.
Основные условия рефинансирования кредитов:
- годовая процентная ставка – от 11.6% до 16.6% (эффективная процентная ставка 14.5-20.5%),
- срок кредита – от 6-60 месяцев,
- ежемесячная комиссия за обслуживание кредита - 0.1% от суммы кредита.
Банк предлагает также гибкую схему скидок на годовую процентную ставку клиентам, оформившим страховки от несчастных случаев или страхование недвижимости.
По указанным условиям Банк выкупает потребительские кредиты без залога, кредитные линии, кредиты в рассрочку.
Банк ВТБ (Армения) предлагает также выкуп ипотечного кредита и автокредитов, детальные условия по которым представлены на сайте Банка.
Рефинансирование кредита предоставляет клиенту следующие преимущества:
- снижение процентной ставки кредитов,
- объединение платежей по нескольким кредитам в разных банках в единый платеж,
- увеличение срока кредитования,
- получение дополнительной суммы кредита,
- и самое главное – снижение ежемесячной кредитной нагрузки!
Подробную информацию об условиях выкупа кредитов физических лиц, а также требованиях и применяемых комиссиях, можно узнать на сайте Банка ВТБ (Армения) по ссылке https://www.vtb.am/ru/credits#varki-gnowm#, в филиалах Банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.