ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է նոր հեռահար ծառայություն՝ դրամական փոխանցումների ստացում Telcell վճարային տերմինալների միջոցով
08.06.2020ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է նոր հեռահար ծառայություն՝ արագ դրամական փոխանցումների ստացում Բանկի քարտերին` Telcell վճարային տերմինալների միջոցով:
Այսպիսով, հաճախորդները կկարողանան առանց հերթում սպասելու ստանալ իրենց դրամական փոխանցումները:
Փոխանցումը ստանալու համար հաճախորդին անհրաժեշտ է լրացնել կարճ դիմում Telcell վճարային տերմինալի միջոցով: Telcell վճարային տերմինալները տեղադրված են Երևանի և Հայաստանի ամբողջ տարածքում, 102 տերմինալ` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերի ներսում, 3100 տերմինալ` մասնաճյուղերից դուրս:
Telcell վճարային տերմինալների միջոցով դրամական փոխանցում ստանալն արագ է և պարզ:
Հաճախորդին անհրաժեշտ է՝
- Մուտքագրել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Visa/Mastercard քարտի համարը,
- Telcell վճարային տերմինալի ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ բաժնից ընտրել “Դրամական փոխանցման ստացում”,
- Լրացնել հետևյալ տվյալները՝
- Քարտի համարը, որին կփոխանցվի դրամական փոխանցումը,
- Դրամական փոխանցման կոդը,
- Փոխանցման արժույթն ու գումարը
- Փոխանցման ստացման նախընտրելի արժույթը,
- Բջջային հեռախոսահամարը:
Տվյալները լրացնելուց հետո հաճախորդը կստանա իր փոխանցումը` 20 րոպեների ընթացքում:
Ոչ աշխատանքային օրերին կամ ժամերին լրացված հայտերը մշակվում են հաջորդ աշխատանքային օրը՝ ժամը 09:00-ից:
Հաճախորդն իր քարտին դրամական փոխանցման գումարի մուտքագրման վերաբերյալ կտեղեկացվի անվճար SMS հաղորդագրության միջոցով: Փոխանցումը քարտին ստանալուց հետո, գումարը կարելի է կանխիկացնել ՀՀ դրամով` առանց միջնորդավճարի, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի շուրջ 190 բանկոմատներով, կամ արտարժույթով՝ Բանկի 70 մասնաճյուղերում:
Տվյալ եղանակով փոխանցումներ կարելի է ստանալ` Unistream, MoneyGram, Converstransfers, Intelexpress, TelCell և Бэст միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգերով:
Telcell տերմինալների միջոցով փոխանցումը քարտին կատարելու միջնորդավճարը կազմում է՝
- 100 ՀՀ դրամ՝ Բանկի մասնաճյուղերում տեղադրված Telcell տերմինալներով,
- 300 ՀՀ դրամ՝ Բանկից դուրս գործող Telcell տերմինալներով:
Բանկի հեռահար ծառայությունների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում՝ https://www.vtb.am/am/remote-control կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) запустил новую дистанционную услугу: получение денежных переводов посредством платёжных терминалов Telcell
08.06.2020Банк ВТБ (Армения) запустил новую дистанционную услугу – получение быстрых денежных переводов посредством платёжных терминалов Telcell на карты Банка.
Таким образом, клиенты смогут получать свои денежные переводы, не ожидая в очереди филиала.
Для получения перевода клиенту необходимо заполнить короткую заявку на платёжных терминалах Telcell. Платёжные терминалы Telcell установлены на территории Еревана и по всей Армении, как внутри филиалов в количестве 102 штук, так и вне филиалов в количестве 3100 штук.
Получить денежный перевод через платёжный терминал Telcell – просто и быстро. Клиенту необходимо:
- Ввести номер платёжной карты Visa/Mastercard Банка ВТБ (Армения);
- На платёжном терминале Telcell в разделе Банка ВТБ (Армения) выбрать “Получение денежного перевода”;
- Заполнить следующие данные:
- Номер карты, на который будет зачислен денежный перевод,
- Код денежного перевода,
- Валюту и сумму перевода,
- Предпочитаемую валюту получения перевода,
- Номер мобильного телефона.
После заполнения данных клиент получит денежный перевод на карту в течение 20-и минут.
Заявки, заполненные в нерабочие дни или часы, обрабатываются на следующий рабочий день с 09:00.
Клиент будет оповещён о зачислении перевода на карту бесплатным SMS сообщением. Получив перевод на карту, можно обналичить сумму без комиссий посредством около 190 банкоматов Банка ВТБ (Армения) - в драмах РА или в 70 филиалах - в иностранной валюте.
Таким способом можно получaть переводы следующих международных систем денежных переводов: Unistream, MoneyGram, Converstransfers, Intelexpress, TelCell и Бэст.
Комиссия за осуществление перевода на карту посредством терминалов Telcell составляет:
- 100 драмов РА в филиалах Банка;
- 300 драмов РА через терминалы Telcell вне Банка.
Подробную информацию о дистанционных услугах Банка можно найти на официальном сайте Банка https://www.vtb.am/ru/remote-control и, позвонив в Контактный центр Банка по номеру 87-87.