ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է ֆիզիկական անձանց 25.11.21-25.02.22թթ․ կատարել դրամական փոխանցումներ դեպի Ռուսաստան ՌԴ ռուբլով, ԱՄՆ դոլարով և Եվրոյով՝ իջեցված սակագներով:
25.11.2021թ․ Բանկը մեկնարկում է եռամսյա ակցիա, որի ընթացքում ֆիզիկական անձինք կարող են SWIFT համակարգով ՌԴ ռուբլով, ԱՄՆ դոլարով և Եվրոյով դրամական փոխանցումներ ուղարկել Ռուսաստանի բանկերի հաշիվներին` շահավետ պայմաններով:
Ակցիայի ընթացքում դեպի Ռուսաստանի բոլոր բանկեր ՌԴ ռուբլով դրամական փոխանցումների ուղարկման համար գործելու է 2,390 ՀՀ դրամ սակագին՝ անկախ փոխանցվող գումարից։
ԱՄՆ դոլարով և Եվրոյով փոխանցումները ՎՏԲ Բանկ ՀԲԸ և «Սբերբանկ» ՀԲԸ կիրականացվեն նույնպես 2,390 ՀՀ դրամ սակագնով, իսկ նույն արժույթներով դրամական փոխանցումները դեպի ռուսական այլ բանկեր՝ 0,1% միջնորդավճարով, նվազագույնը՝ 3,900 ՀՀ դրամ։
Փոխանցումը մուտքագրվում է ստացողի հաշվին՝ սկսած 1 ժամվա ընթացքում։
Ակցիայից կարող են օգտվել ինչպես ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գործող հաճախորդներն, այնպես էլ այն ֆիզիկական անձինք, ովքեր դեռևս չեն հանդիսանում Բանկի հաճախորդ:
SWIFT փոխանցում կատարելու համար անհրաժեշտ է անձնագրով մոտենալ Բանկի մասնաճյուղ՝ նշելով փոխանցումը ստացողի անունը, ռուսական բանկում ստացողի հաշվեհամարը և ստացող բանկի տվյալները: Ծառայությունից կարելի է օգտվել նաև հեռահար՝ Վիդեո Բանկ ծառայության միջոցով՝ կապ հաստատելով Բանկի աշխատակցի հետ Skype համակարգով:
Հիշեցնենք, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջատարն է Հայաստանում դրամական փոխանցումների սպասարկման ծավալով։ 2021թ․ առաջին 3 եռամսյակների արդյունքներով Բանկի կողմից սպասարկված դրամական փոխանցումների քանակը կազմել է շուրջ 500 հազար, ինչը 34%-ով գերազանցում է 2020թ․ նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը:
SWIFT դրամական փոխանցումների մասին մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կայքում՝ https://www.vtb.am/am/transfer/swift-mijazgayin-p-okhants-owmner հղումով, ակցիայի պայմաններին կարելի է ծանոթանալ կից հղումով, ինչպես նաև Բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

ВТБ (Армения) запускает акцию по отправке переводов SWIFT в Российскую Федерацию
25.11.2021ВТБ (Армения) предлагает физическим лицам с 25.11.21-25.02.22гг. совершать денежные переводы в Россию в рублях РФ, долларах США и Евро по сниженным тарифам.
С 25.11.2021г. Банк запускает акцию сроком на 3 месяца, в рамках которой физические лица могут отправлять денежные переводы по системе SWIFT в рублях РФ, долларах США и Евро на банковские счета в Россию по выгодным условиям.
В период акции, для срочных денежных переводов в рублях РФ во все банки Российской Федерации будет действовать тариф в размере 2,390 драмов РА, вне зависимости от суммы перевода.
Переводы в валютах доллары США и Евро в Банк ВТБ (ПАО) и в ПАО «Сбербанк России» можно осуществлять по тарифу 2,390 драмов РА, а переводы в тех же валютах в другие банки России – по тарифу 0.1%, минимальная комиссия - 3,900 драмов РА.
Перевод зачисляется на счет получателя начиная от 1-го часа.
Акцией могут воспользоваться как действующие клиенты, так и физические лица, не являющиеся клиентами Банка ВТБ (Армения).
Чтобы отправить перевод SWIFT необходимо обратиться в филиал Банка с документом, удостоверяющим личность, указав ФИО получателя перевода, номер счета получателя в российском банке и реквизиты банка-получателя. Отправить перевод можно также дистанционно, воспользовавшись услугой «Видео банк» – звонок сотруднику Банка в Skype.
Напоминаем, что Банк ВТБ (Армения) - один из лидеров по объёмам денежных переводов в Армении. По итогам первых 3-х кварталов 2021 года количество денежных переводов, обслуженных Банком, достигло 500 тыс. шт., что на 34% превышает показатель аналогичного периода 2020 года.
Подробную информацию о денежных переводах SWIFT можно получить на официальном сайте Банка ВТБ (Армения) по ссылке https://www.vtb.am/ru/transfer/swift-mijazgayin-p-okhants-owmner, с условиями акции можно ознакомиться по вложенной ссылке, а также в филиалах Банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.