ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հնարավորություն է ընձեռում իր հաճախորդներին ձեռք բերել ստանդարտացված ոսկու ձուլակտորներ:
Ստանդարտացված ոսկու ձուլակտորներ կարող են ձեռք բերել Բանկի բոլոր ֆիզիկական և իրավաբանական անձ հանդիսացող հաճախորդները` մոտենալով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 72 մասնաճյուղերից յուրաքանչյուրը:
Բանկն առաջարկում է ռուսական արտադրության ամենաբարձր որակի և 999.9 հարգի ստանդարտացված ոսկու ձուլակտորների մեծ ընտրանի` 1 գրամից մինչև 1 կգ.՝ 1 գր., 5 գր., 10 գր., 20 գր., 50 գր., 100 գր., 250 գր., 500գր և 1000 գր. քաշով: Ձուլակտորի հետ միասին հաճախորդին է տրամադրվում նաև որակի երաշխիքի հավաստագիր:
Ստանդարտացված ոսկու ձուլակտորների վաճառքը Բանկն իրականացնում է օրական կտրվածքով ոսկու գնանշման միջոցով՝ կախված ոսկու միջազգային գնից և ձուլակտորի քաշից, ինչը հրապարակվում է Բանկի պաշտոնական կայքում և մասնաճյուղերում տեղադրված էլեկտրոնային էկրաններին:
Ձուլակտորներ գնելու նպատակով Բանկի հաճախորդին անհրաժեշտ է ունենալ անձը հաստատող փաստաթուղթ:
«Այս տարի «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն վերսկսել է ստանդարտացված ոսկու ձուլակտորների վաճառքը՝տրամադրելով իր հաճախորդներին հարմարավետ, հուսալի և երկարաժամկետ ներդրման, ինչպես նաև ներդրումային ռիսկերի տարբերակման այլընտրանքային հնարավորություն:
Իհարկե, գոյություն ունեն դրամական միջոցների ներդրման բազմաթիվ գործիքներ, որոնք հայտնի կերպով կարող են պահպանել և մեծացնել Ձեր կապիտալը, սակայն ոսկու ձուլակտորներում գումարի ներդրումը ներդրումային այն տարբերակն է, որը ցուցադրում է իր կայունությունն ու ապահովվածությունը երկար տարիների ընթացքում: Ոսկին, որպես ավանդական կայուն ակտիվ, ամենաքիչն է ենթարկվում շուկայական ցիկլերին և տնտեսական ցնցումներին՝ երկարաժամկետ հեռանկարում պահպանելով իր բարձր արժեքը: Տեղաբաշխե՛ք Ձեր խնայողություններն արդեն այսօր՝ ներդնելով դրամական միջոցները 1 գրամից մինչև 1000 գրամ կշռող ստանդարտացված ոսկու ձուլակտորներում, որոնք կարելի է ձեռք բերել մեր Բանկի բոլոր մասնաճյուղերում» - նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Ֆինանսական դեպարտամենտի տնօրենի տեղակալ/Գանձապետարանի պետ՝ Մ. Ստեփանյանը:
Ստանդարտացված ոսկու ձուլակտորների արժեքի մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում՝ https://www.vtb.am/am/gold-amount կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предоставляет возможность своим клиентам покупки стандартизированных золотых слитков.
Физические и юридические лица - клиенты Банка ВТБ (Армения), желающие приобрести стандартизированные слитки золота, могут подойти в любой из 72-х филиалов Банка ВТБ (Армения) и осуществить покупку золотых слитков.
Банк осуществляет продажу стандартизированных золотых слитков российского производства самого высокого качества и 999.9 пробы.
Слитки представлены в широком диапазоне веса: от 1-ого грамма до 1-ого кг: 1 гр., 5 гр., 10 гр., 20 гр., 50 гр., 100 гр., 250 гр., 500гр. и 1000 гр. Вместе со слитком клиенту также предоставляется сертификат качества.
Продажу стандартизированных слитков золота Банк осуществляет посредством установления ежедневных котировок золота в зависимости от международных цен золота, а также веса слитка, которая публикуется на официальном сайте Банка и на электронных табло в филиалах.
Для покупки слитков клиенту Банка необходимо иметь при себе документ, удостоверяющий личность.
«В этом году ЗАО Банк ВТБ Армения возобновил продажу стандартизированных золотых слитков, предоставив нашим клиентам альтернативную возможность удобного, надежного и долгосрочного инвестирования, а также диверсификации инвестиционных рисков. Конечно, для вложения денежных средств существует много инструментов, которые в известной степени могут позволить сохранить и увеличить свой капитал. Но вложение средств в золотые слитки – это тот вариант вложений, который показывает свою стабильность и обеспеченность на протяжении многих лет. Золото как традиционный защитный актив наименее подвержен рыночным циклам и экономическим потрясениям, сохраняет свою высокую ценность в долгосрочной перспективе. Диверсифицируйте свои сбережения уже сегодня, инвестируйте в стандартизированные золотые слитки весом от 1 грамма до 1000 грамм, которые можно приобрести во всех филиалах нашего Банка» – отметила заместитель директора Финансового департамента/начальник Казначейства Банка ВТБ (Армения) М. Степанян.
Более подробную информацию о стоимости стандартизированных золотых слитках можно получить на официальном сайте Банка https://www.vtb.am/ru/gold-amount или позвонив в Контактный центр Банка по номеру 87-87.