ՎՏԲ - Հայաստան Բանկի ուսումնական կենտրոնն անընդհատ զարգացնում և բարելավում է ամբողջ թիմի աշխատանքը
Աշխատակիցների կորպորատիվ ուսուցումը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գործունեության կարևորագույն ուղղություններից մեկն է: Բանկը առանձնահատուկ ուշադրություն է  ցուցաբերում կորպորատիվ ուսուցմանը և աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանը: Բիզնես-դասընթացները, սեմինարները, մաստեր-կլասերը, կլոր սեղանները, քոուչինգ-սեսիաները և ֆունկցիոնալ դասընթացները նպաստում են Բանկի համընթաց շարժմանը ժամանակակից բարձր տեխնոլոգիաների աշխարհում:
2019 թվականի ընթացքում վաճառքի և սպասարկման ավելի քան 600 մասնագետների համար կազմակերպվել են պրոդուկտային  դասընթացներ և կոուչինգներ վաճառքի հմտությունների զարգացման վերաբերյալ: Ինչպես նաև Ուսումնական կենտրոնը ներդրել է ղեկավարների դասընթացների մոդուլային համակարգ: Համաձայն նոր սխեմայի, դասընթացն անցել են ավելի քան 200 ղեկավար, որոնք յուրացրել են այնպիսի թեմաներ, ինչպիսին են՝ Agile, Leadership Embodiment, EQ, որոնք հանդիսանում են ղեկավարների զարգացման ծրագրի հիմնական մասը:
Աշխատակիցներն ունեն ազատ մուտք ժամանակակից բիզնես գրականությանը, որը ներկայացված է Բանկի գրադարանում:
Ուսումնական կենտրոնը ակտիվ համագործակցում է հայաստանյան ԲՈՒՀ-երի հետ՝ ներգրավելով երիտասարդ գիտակների: Մեկ տարվա ընթացքում ավելի քան 500 ուսանողներ անցկացրել են պրակտիկա Բանկի Ուսումնական կենտրոնում, որոնցից լավագույնները արդեն աշխատում են Բանկում:

Центр обучения Банка ВТБ (Армения) постоянно развивает и улучшает работу всей команды
Развитие сотрудников - одно из важнейших направлений деятельности Банка ВТБ (Армения). Мы уделяем особое внимание системе корпоративного обучения. Бизнес-тренинги, семинары, мастер-классы, круглые столы, коучинг-сессии и функциональное тренерство способствуют движению Банка в ногу со временем в современном высокотехнологическом мире.
В течении 2019г. для более 600 специалистов по продажам и обслуживанию были организованы продуктовые тренинги и коучинг по развитию мастерства продаж. Центр обучения внедрил модульную систему обучения для лидеров Банка. По новой схеме более 200 руководителей прошли обучение по таким актуальным темам как: Agile, Leadership Embodiment, EQ, которые лежат в основе программы развития лидеров.
Сотрудники имеют свободный доступ к современной бизнес-литературе в библиотеке Банка.
Центр обучения Банка ВТБ (Армения) активно сотрудничает с ВУЗами Армении для привлечения молодых талантов. За год более 500 студентов прошли стажировку, из которых лучшие уже работают в Банке.