ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է բրոքերային գործարքներ կատարելու նոր ծառայություն` Ռուսաստանի և արտերկրի արժեթղթերի շուկաներին էլեկտրոնային հասանելիություն Quik առցանց առևտրային համակարգի և «ВТБ Мои Инвестиции» բջջային հավելվածի միջոցով, որոնք հասանելի են հետևյալ հարթակներում՝
Android: https://bit.ly/2ZreXBN
Quik առևտրային հարթակին հեռահար հասանելիությունը հաճախորդին ընձեռում է բորսայական սակարկություններին անմիջական մասնակցության հնարավորություն: Բջջային հավելվածի միջոցով հաճախորդը կարող է առցանց եղանակով ներդրումներ կատարել արժեթղթերում աշխարհի ցանկացած կետից:
Ծառայությունից կարող են օգտվել 18 տարին լրացած բոլոր ֆիզիկական անձինք:
Quik համակարգը և բջջային հավելվածը հաճախորդին հնարավորություն են տալիս ինքնուրույն.
Մինչև 15.08.2020թ. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործում է ակցիա, որի շրջանակներում ավանդի նվազագույն գումարը կազմում է 100 ԱՄՆ դոլար կամ համարժեք արտարժույթ (ՀՀ դրամ, ՌԴ ռուբլի, Եվրո):
Բրոքերային հաշիվ բացելու համար հաճախորդը պետք է ներկայացնի.
«Մեր կողմից առաջարկվող տեխնոլոգիական լուծումներն անձնական միջոցների ներդրման հարմարավետությունը տեղափոխում են նոր հարթություն: Ձեզ հնարավորություն է ընձեռվում աշխատելու ռուսաստանյան շուկայում և միջազգային առաջատար հարթակներում՝ MICEX, NASDAQ, NYSE, LSE և Deutsche Borse (XETRA) վաճառվող արժեթղթերի ամբողջ գործիքակազմի հետ: Իսկ «ВТБ Мои Инвестиции» հավելվածը, բացի հարմարավետ և պարզ ինտերֆեյսից, հնարավորություն է տալիս ինտելեկտուալ համակարգի օգտագործմամբ անհատականացնել ինտերֆեյսը՝ Ձեր հետաքրքրություններին, նախասիրություններին և պահանջներին համահունչ: Զգալի առավելություն է նաև Ռուսաստանի լավագույն վերլուծական թիմի՝ «VTB Capital»-ի բացառիկ վերլուծությունների օգտագործման հնարավորությունը: Համոզված եմ, որ մեր կողմից առաջարկվող լուծումը ՀՀ շուկայում կլինի լիարժեք պահանջված՝ ապահովելով սեփական միջոցների արդյունավետ ներդրման համար բոլոր հնարավորությունները՝ ինչպես մեր գործող հաճախորդների, այնպես էլ ՀՀ բոլոր քաղաքացիների համար» - նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Ֆինանսական դեպարտամենտի տնօրեն՝ Դ. Լիսիչենկոն:
Մանրամասները կարելի է գտնել Բանկի պաշտոնական կայքում` https://www.vtb.am/am/invest/broker/ կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает новый продукт – электронный доступ для заключения брокерских сделок на российском и зарубежном рынках ценных бумаг посредством онлайн торговой системы Quik и мобильного приложения “ВТБ Мои Инвестиции”:
Android: https://bit.ly/2ZreXBN
Удалённый доступ к торговой системе Quik представляет многофункциональную систему прямого доступа к биржевым торгам. С помощью мобильного приложения клиент сможет инвестировать в ценные бумаги в онлайн режиме из любой точки мира.
Услугой могут пользоваться все физические лица, достигшие 18-ти лет.
Система Quik и мобильное приложение “ВТБ Мои Инвестиции” дают возможность клиенту самостоятельно:
В Банке ВТБ (Армения) до 15.08.2020г. действует акция, в рамках которой минимальная сумма депозита для начала торгов составляет 100 долларов США или в эквиваленте другой валюты (AMD, RUB, EUR).
Для открытия брокерского счёта клиенту необходимо представить:
«Предлагаемое нами технологическое решение выводит удобство инвестирования личных средств на новый уровень: Вам предоставляется возможность работать с полным спектром ценных бумаг, торгующихся как на российском рынке, так и на ведущих зарубежных площадках: MICEX, NASDAQ, NYSE, LSE и Deutsche Borse (XETRA). Приложение «ВТБ Мои Инвестиции», помимо удобного и простого интерфейса, использует интеллектуальную систему, персонализирующую интерфейс под Ваши интересы, задачи и потребности. Существенным преимуществом также является возможность использования эксклюзивной аналитики ВТБ Капитал, лучшей аналитической команды в России. Уверен, что предлагаемое нами решение будет в полной мере востребовано на рынке Армении, обеспечив все возможности для эффективного инвестирования личных средств как нашим клиентам, так и всем гражданам РА.» - отметил Директор Финансового Департамента Банка ВТБ (Армения)
Д. Лисиченко.
Подробную информацию можно найти на официальном сайте Банка https://www.vtb.am/ru/invest/broker/ или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.