ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է հաճախորդներին օգտվել վարկային գծերից
Ժամանակին համընթաց՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը սպառողական վարկավորման շրջանակներում ֆիզիկական անձ հաճախորդներին առաջարկում է օգտվել վարկային գծերից:
Վարկային գիծը լավագույն լուծում է այն դեպքերում, երբ անհրաժեշտ են դրամական միջոցներ չնախատեսված ծախսեր իրականացնելու համար: Դա է պատճառը, որ վարկային այս պրոդուկտի նկատմամբ հաճախորդների շրջանում պահանջարկն օրեցօր աճում է:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի վարկային գիծը՝ շահավետ և ունիվերսալ գործիք է, որը հնարավորություն է տալիս օգտվել վարկային միջոցներից անվճար:
Վարկային գծերի հիմնական առավելություններն են․
• Վարկային միջոցների օգտագործման անտոկոս (արտոնյալ) ժամանակահատված՝ մինչև 55 օր տևողությամբ (կախված քարտի տեսակից), որի ընթացքում վարկի օգտագործված գումարն ամբողջությամբ մարելու դեպքում հաճախորդը տոկոս չի վճարում:
• Վարկային գծի վերականգնվող սահմանաչափ, ինչը նշանակում է, որ անհրաժեշտության դեպքում հաճախորդի տնօրինության տակ միշտ առկա է անհրաժեշտ գումար «անվտանգության բարձիկի» տեսքով: Մեկ անգամ ներկայացնելով Բանկին վարկային սահմանաչափի ստացման դիմում և ստանալով վարկային գիծ՝ հաճախորդը ցանկացած պահի հասանելիություն ունի տրամադրված  դրամական միջոցների:
• Հարմարավետություն՝ վարկային սահմանաչափը թույլ է տալիս հաճախորդին չհետաձգել անհրաժեշտ ապրանքի գնումը: Կատարելով մասնակի վճարումներ որոշ ժամանակահատվածի ընթացքում՝ հաճախորդն ունի հնարավորություն գնել ապրանքը նախապես:
• արժույթ՝ ՀՀ դրամ,
• տարեկան անվանական տոկոսադրույք` 11-19,5% (տարեկան փաստացի տոկոսադրույք՝ 12-24%),
• վարկի գումար` 30,000 ՀՀ դրամից մինչև զուտ եկամտի 6-ապատիկը,
• վարկի ժամկետ` 6-ից 24 ամիս:
Վարկի տրամադրման մասին որոշումը կայացվում է 1 աշխատանքային օրվա ընթացքում, իսկ վարկ ստանալու համար պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ:
Վարկային գծերի պայմանների և սակագների, ինչպես նաև պահանջների և կիրառվող միջնորդավճարների  վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կայքում` https://www.vtb.am/am/credits/kreditnye-karty,  https://www.vtb.am/ru/payment-cards#debetovye-karty# հղումներով, Բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает клиентам воспользоваться преимуществами кредитных линий
Шагая в ногу со временем, Банк ВТБ (Армения) в рамках потребительского кредитования предлагает клиентам-физическим лицам воспользоваться продуктом “Kредитная линия”.
Кредитная линия может стать наилучшим решением в тех случаях, когда требуются деньги на неотложные затраты. Именно поэтому востребованность этого кредитного продукта среди клиентов растет с каждым днем.
Кредитные линии Банка ВТБ (Армения) - это выгодный и универсальный инструмент, предоставляющий возможность пользоваться кредитными средствами бесплатно!
Основные преимущества кредитных линий:
• Беспроцентный период использования кредитных средств (грейс период) до 55 дней (в зависимости от вида карты), в течение которого, при полном погашении использованной суммы кредита, клиент не выплачивает проценты;
• Возможность возобновления кредитного лимита - в распоряжении клиента при необходимости всегда есть сумма, играющая роль «подушки безопасности»: подав один раз заявку на получение кредитной линии и получив кредитные средства, клиент в любой момент имеет доступ к денежным средствам в рамках своего кредитного лимита;
• Комфорт - кредитный лимит позволяет не откладывать покупку. Оплачивая частично, в течение времени, можно начать пользоваться желанным товаром уже сейчас.
• валюта - драм РА,
• годовая номинальная процентная ставка - 11-19.5%  (годовая фактическая процентная ставка -12-24%),
• сумма кредита – от 30,000 драмов РА до 6-и кратного размера чистого дохода,
• срок кредита - от 6-и до 24-х месяцев.
Решение о предоставлении кредитной линии принимается в течение 1-ого рабочего дня с момента подачи заявки.
Более подробную информацию об условиях и тарифах кредитных линий, а также требованиях и применяемых комиссиях можно узнать на сайте Банка ВТБ (Армения) по ссылкам https://www.vtb.am/ru/credits/kreditnye-karty, https://www.vtb.am/ru/credits/overdraft, в филиалах Банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.