ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է շուկայի ամենացածր սակագինը՝ Հայաստանից Ռուսաստան դրամական փոխանցումներ իրականացնելու համար
12.08.2020ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, լինելով դրամական փոխանցումների սպասարկման ծավալներով շուկայում առաջատարը, իր հաճախորդներին է առաջարկում Հայաստանից Ռուսաստան դրամական փոխանցումներն իրականացնել ԲԵՍԹ համակարգի միջոցով՝ շուկայի ամենացածր սակագնով՝ ընդամենը փոխանցվող գումարի 0,9% միջնորդավճարով՝ RUR, USD, EUR արժույթներով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են իրականացնել իրենց դրամական փոխանցումները ոչ միայն Բանկի 73 մասնաճյուղերի միջոցով, այլ նաև հեռահար սպասարկման եղանակներով՝ Բանկի «Հեռախոս Բանկ» և «Վիդեո Բանկ» ծառայությունների միջոցով:
«Հեռախոս Բանկ» ծառայության միջոցով դրամական փոխանցում իրականացնելու համար Ձեզ անհրաժեշտ է ընդամենը զանգահարել 87-87 հեռախոսահամարով, անցնել նույնականացում՝ տրամադրելով Ձեր անձնագրային տվյալները և փոխանցման մասին տվյալներ, որից հետո Կոնտակտային Կենտրոնի աշխատակիցը կիրականացնի դրամական փոխանցումը՝ Ձեր բանկային հաշվին առկա դրամական միջոցներից։
«Վիդեո Բանկ» ծառայությունը հաճախորդին ընձեռում է նույն հնարավորությունը՝ Բանկ վիդեո զանգ կատարելու միջոցով։ «Վիդեո Բանկ» ծառայությունից օգտվելու համար անհրաժեշտ է տեսազանգի միջոցով զանգահարել Բանկի Կոնտակտային Կենտրոն` Skype համակարգում VTBAoperator-ին, անցնել նույնականացում, ցույց տալ անձնագիրը, տրամադրել փոխանցման մասին տվյալներ և կատարել միջազգային փոխանցումներ՝ դրամական փոխանցումների համակարգերի միջոցով:
Փոխանցված գումարը կարելի է ստանալ հաշված րոպեների ընթացքում Ռուսաստանի ամբողջ տարածքում գործող ավելի քան 4000 սպասարկման կետերում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է նաև օգտվել ԲԵՍԹ համակարգի հատուկ ծառայությունից, որն ավելի հարմարավետ է դարձնում հաճախորդի համար փոխանցվող գումարի ստացումը ՌԴ-ում. հնարավոր է փոխանցումներ իրականացնել անմիջապես Visa/Mastercard/МИР քարտերին և Ռուսաստանում դրամական փոխանցումը ստանալ առանց Բանկի մասնաճյուղ այցելելու անհրաժեշտության։
Առավել մանրամասն տեղեկատվություն ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից սպասարկվող դրամական փոխանցումների համակարգերի և սակագների մասին կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում`https://www.vtb.am/am/transfers կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային Կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предлагает самый низкий тариф за отправку денежных переводов из Армении в Россию
Банк ВТБ (Армения), являясь лидером рынка по объёмам обслуживания систем денежных переводов – как выплат, так и отправок, предлагает своим клиентам осуществлять денежные переводы из Армении в Россию посредством системы БЭСТ по самому низкому тарифу на банковском рынке Армении – всего за 0,9% от суммы перевода в валютах RUR, USD, EUR.
Клиенты Банка ВТБ (Армения) могут осуществить отправку денежных переводов не только посредством 73-х филиалов Банка, но также через дистанционные каналы обслуживания, – посредством услуг «Телефон банк» и «Видео банк». Для отправки перевода по услуге «Телефон банк» вам необходимо позвонить по номеру 8787 и пройти идентификацию, сообщить свои паспортные данные и данные перевода, после чего сотрудник Контактного центра Банка осуществит отправку денежного перевода за счет средств, имеющихся на вашем счету.
Услуга «Видео банк» дает аналогичную возможность клиенту, только посредством видео звонка в Банк. Чтобы воспользоваться услугой, необходимо через видео звонок системы Skype по адресу VTBAoperator позвонить в Контактный центр Банка, пройти идентификацию, показать паспорт, сообщить данные перевода и осуществить международные переводы по системам денежных переводов.
Отправленный перевод можно будет получить за считанные минуты в более чем 4000 точках обслуживания по всей территории России.
Банк ВТБ (Армения) предлагает также воспользоваться дополнительной услугой системы БЭСТ, повышающей удобство клиента, получающего перевод в РФ: можно отправлять денежный перевод непосредственно на карты Visa/Mastercard/МИР, исключая для получателя перевода необходимость посещения филиала банка для получения денежного перевода.
Более подробную информацию о системах денежных переводов, обслуживаемых в Банке ВТБ (Армения), а также тарифах можно получить на официальном сайте Банка по ссылке https://www.vtb.am/ru/transfers#arag-vcharayin-p-okhants-man-hamakarger# или позвонив в Контактный центр Банка по номеру 87-87.