ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում կարելի է օնլայն վճարել գույքահարկը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է ֆիզիկական անձանց վճարել անշարժ և շարժական գույքի գույքահարկը համայնքների եկամուտների կառավարման ժամանակակից միասնական օնլայն համակարգի միջոցով:
Հաճախորդներն, ովքեր ցանկանում են վճարել շարժական և անշարժ գույքերի գույքահարկը, կկարողանան ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերում անմիջապես ստանալ ամփոփ տեղեկատվություն պարտավորության վերաբերյալ՝ նշելով միայն  սոցիալական քարտի համարը և վճարել գույքահարկը ինչպես հաճախորդին պատկանող մեկ գույքի, այնպես էլ՝ բոլոր գույքերի համար:
Գույքահարկի վճարումները հասանելի են ք․Երևանում  և ՀՀ բոլոր մարզերում գրանցված անշարժ և շարժական գույքերի համար:
Հաճախորդների համար միասնական համակարգից օգտվելու կարևոր առավելությունն այն է, որ համայնքների եկամուտների կառավարման համակարգը ներդրված է ՀՀ բոլոր համայնքապետարաններում, և ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում միասնական համակարգով վճարում կատարելուց հետո կարիք չկա լրացուցիչ անգամ վճարման անդորրագիրը ներկայացնել համայնքապետարան․այն օնլայն ռեժիմով անմիջապես արտացոլվում է համակարգում:
Ծառայության վերաբերյալ մանրամասներ կարող եք ստանալ՝ այցելելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղեր կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն 87-87 հեռախոսահամարով:

В Банке ВТБ Армения можно оплатить налог на имущество онлайн
Банк ВТБ Армения предлагает физическим лицам осуществлять выплаты по налогу на имущество посредством современной единой онлайн системы управления доходами общин.
Клиенты, желающие оплачивать налог за движимое и недвижимое имущество, смогут в филиалах Банка ВТБ Армения моментально получать совокупную информацию о сумме задолженности, указав только номер социальной карты, и оплачивать налог на имущество как за один, так и за все объекты имущества, принадлежащие клиенту.
Оплата налога на имущество доступна для всех объектов движимого и недвижимого имущества, зарегистрированных в городе Ереван и во всех регионах Армении.
Важное преимущество для клиентов-плательщиков в том, что система управления доходами общин доступна всем муниципалитетам РА, и после оплаты налога в Банке ВТБ Армения посредством единой системы, клиенту нет необходимости дополнительно представлять общине квитанцию ​​об осуществленной оплате, так как выплата в режиме онлайн моментально отражается в системе.
Подробную информацию об услуге можно получить в филиалах Банка ВТБ Армения или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.