| Վարկառու | Համավարկառու |
3. | Անձը հաստատող փաստաթղթի` անձնագրի կամ նույնականացման քարտի պատճեն* Հանրային ծառայությունների համարանիշի (սոցիալական քարտի) կամ նույնականացման քարտի** պատճեն, հանրային ծառայությունների համարանիշի (սոցիալական քարտի) կամ նույնականացման քարտի բացակայության դեպքում` հանրային ծառայությունների համարանիշ չստանալու վերաբերյալ տեղեկանքի պատճեն: ** Նույնականացման քարտի ներկայացման դեպքում պարտադիր է հանրային ծառայությունների համարանիշի առկայությունը նույնականացման քարտի վրա:, իսկ վարկային գործում պարտադիր է “ID քարտի տվյալներ” պատուհանի PrintScreen-ը: | ✓ |
4. | Գրավատուի և գրավառուի միջև կապը հաստատող փաստաթուղթ | ✓ |
5. | Եկամուտների մասին տեղեկանք հիմնական գործատուից և/կամ այլ եկամուտները հավաստող փաստաթղթեր*** կամ եկամուտները հաստատող փաստաթղթերի պատճեններ****: | ✓ |
6. | Եթե հաճախորդի եկամուտները ձևավորվում են ձեռնարկատիրական գործունեությունից, ապա փաստաթղթերի ցանկը` “Բանկի ռեսուրսներով հիփոթեք (ձեռքբերում)” պրոդուկտի շրջանակներում փաստաթղթերի ստանդարտ ցանկի համաձայն, որոնք ներկայացվում են ՓԲ վարկավորման բաժնի մասնագետի կողմից անցկացրած հաճախորդի եկամտի վերլուծության մասին հաշվետվության կազման համար: |
7. | Առկայության դեպքում` ամուսնության վկայական | ✓ |
8. | Վարկի տրամադրման որոշման պատճեն |
9. | Անշարժ գույքի տարածքային կադաստրից սահմանափակումների մասին միասնական տեղեկանքի պատճեն (ներկայացվում է ԵՊՀ շրջանավարտների միավորման կողմից) |

| Заемщик | Созаемщик |
3. | Копия документа, удостоверяющий личность, – в случае граждан РА паспорта или ID картаы в случае неграждан РА – документ, удостоверяющий личность* Для гражданина РА номер общественных услуг (социальная карта) или ID карта **, при отсутствии номерa общественных услуг (социальной карты) или ID карты справка о неполучении номера общественных услуг ** В случае предъявления ID карты обязательным условием является наличие на ID карте номера общественных услуг, а в кредитном досье обязательно наличие PrintScreen-а окна “Данные IDCard”. | ✓ |
4. | Документ, подтверждающий связь заемщика и созаемщика | ✓ |
5. | Справка о доходах от основного работодателя и/или документы, удостоверяющие иные доходы***, или копии документов, удостоверяющих доходы **** | ✓ |
6. | Если доходы клиента образуются от бизнес деятельности, то список документов - согласно стандартному списку документов в рамках продукта “Ипотека (приобретение)” по ресурсам Банка”, которые предоставляются для составления отчета об оценке доходов клиента, произведенной специалистом отдела кредитования МБ. |
7. | При наличии:свидетельство о браке | ✓ |
8. | Копия решения о предоставлении кредита |
9. | Копия единой справки с территориального кадастра недвижимого имущества касательно ограничений (предоставляется со стороны ОО “Объединение выпускников ЕГУ”) |
10. | Ордер об оплате первоначального взноса |
11. | В случае необходимости со стороны Банка могут быть потребованы иные документы. | ✓ |
1)справка о действительности проживания по конкретному адресу или на территории воинской части с указанием периода проживания, выданная со стороны воинской части в РА, или