3 | Չնվազողմնացորդ6 | 0 |
1 Նշված սակագները ենթակա են փոփոխման` կախված Իրավաբանական անձի հետ կնքված պայմանագրի պայմաններից: | ||
2 Երևանում` 3 բանկային օրվա ընթացքում, ՀՀ մարզերում` մինչև 5 բանկային օրվա ընթացքում: | ||
³ Երևանում` մեկ բանկային օրվա ընթացքում, ՀՀ մարզերում` մինչև 3 բանկային օրվա ընթացքում: | ||
4 Քարտի սպասարկման համար վճարը գանձվում է քարտի ստացման հայտի ներկայացման պահին: Հետագայում քարտի գործողության ողջ ժամկետի ընթացքում քարտի սպասարկման գումարը գանձվում է Հաճախորդի հաշվից յուրաքանչյուր հաջորդող օրացույցային տարվա առաջին ամսվա առաջին աշխատանքային օրը` առանց Հաճախորդի լրացուցիչ թույլատվության: Եթե հիմնական քարտային հաշվի մնացորդը պակաս է, քան քարտի սպասարկման սակագինը, չբավարարող գումարը գանձվում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում առկա Հաճախորդի այլ հաշիվներից, իսկ արտարժույթային հաշիվների դեպքում` փոխանակելով տարադրամը ՀՀ դրամի` համաձայն գործարքի իրականացման օրվա դրությամբ ՀՀ ԿԲ կողմից սահմանված փոխարժեքի: | ||
5 Հավելյալ քարտն իր տեսակով/դասով չի կարող գերազանցել հիմնական քարտի տեսակին/դասին: Հավելյալ քարտերը տրամադրվում են միայն քարտի տարեկան սպասարկման միջնորդավճարի գանձման տարբերակով: Հավելյալ քարտերով իրականացվող գործարքների նկատմամբ կիրառվում են հիմնական քարտով իրականացվող գործարքների համար սահմանված միջնորդավճարները: | ||
6 Չնվազող մնացորդ-նվազագույն գումար, որը պետք է մշտապես առկա լինի քարտային հաշվին: | ||
* Աշխատավարձային նախագծերի շրջանակում սպասարկվող այն կազմակերպությունների աշխատակիցների համար, որտեղ միջին աշխատավարձը /բոլոր աշխատակիցների միջինացված աշխատավարձը/ գերազանցում է 100 000 /մեկ հարյուր հազար/ ՀՀ դրամը:Տվյալ սակագնի կիրառումը կատարվում է աշխատավարձային նախագծերի շրջանակում համագործակցության պայմանագրի հիման վրա: | ||

2.2 | Обслуживание дополнительной карты (годовое)5 | Согласно действующим условиям основной карты |
1Указанные тарифы подлежат изменению в зависимости от условий договора, заключенного с Юридическим лицом. | ||
2 В Ереване – в течении 3-х банковских дней, в регионах РА – до 5 банковских дней | ||
3 В Ереване – в течение одного банковского дня, в регионах РА – до 3 банковских дней. | ||
4 Комиссия за обслуживание карты взимается в момент предьявления заявки на получение карты. Далее списывается в течение всего срока действия карты безакцептно со счета Клиента в случае ежемесячного взимания: в первый рабочий день каждого последующего календарного месяца, а в случае годового взимания: в первый рабочий день первого месяца каждого последующего календарного года. | ||
5 Тип (класс) дополнительной карты не может превышать тип основной карты. На операции, осуществленные по дополнительным картам применяются комиссии, установленные для операций, осуществленным по основным картам. | ||
6 Неснижаемый остаток - минимальная сумма, которая замораживается на карточном счету в течение всего срока действия карты с целью погашения задолженностей клиента по карте. | ||
*В рамках зарплантых проектов, для всех сотрудников тех организаций, где средняя зарплата всех сотрудников превышает 100 000 /сто тысяч/ АМД. Применение данного тарифа осуществляется на основании договора сотрудничества в рамках запрлатных проектов. | ||