Պատճառ N1 – Վարկ ցանկացած նպատակի համար
Վարկավորումը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գործունեության հիմնական ուղղություններից մեկն է: Բանկը վարում է հավասարակշռված և ճկուն վարկավորման քաղաքականություն` առաջարկելով հաճախորդներին բազմաբնույթ վարկեր: Բանկի մասնաճյուղերը, որոնք գործում են Հայաստանի բոլոր մարզերում և քաղաքներում տրամադրում են` հիփոթեքային վարկեր, ավտովարկեր, անգրավ սպառողական վարկեր, վարկային գծեր, ուսանողական վարկեր և այլ վարկատեսակներ:
Պատճառ N2 – Վարկի սակագների ճկուն համակարգ
Յուրքանչյուր վարկատեսակի շրջանակներում Բանկի կողմից կիրառվում է հատուկ զեղչային համակարգ, որի շնորհիվ Ձեր վարկի տոկոսադրույքը կամ սպասարկման միջնորդավճարը նվազում է: Օրինակ՝ եթե հաճախորդը ստանում է աշխատավարձ Բանկի քարտով, ապա վերջինիս համար կսահմանվի վարկի տոկոսադրույք 2-4 տոկոսային կետով ցածր:
Պատճառ N3 – Ուրույն մոտեցում
Յուրքանչյուր վարկառուի համար վարկի գումար սահմանելիս Բանկի կողմից կիրառվում է հատուկ համակարգ, որը թույլ է տալիս սահմանել հստակ չափանիշ վարկի գումարի մեծության մասով: Օրինակ՝ եթե հաճախորդը ստանում է աշխատավարձ Բանկի քարտով, ապա վերջինիս հասանելի կլինի առաջարկ ստանալ առանց գրավի սպառողական վարկ մինչև իր զուտ եկամտի 12-ապատիկը:
Պատճառ N4 – Անհրաժեշտ փաստաթղթերի նվազագույն պահանջ
Վարկային հայտերի դիտարկման փուլում հաճախորդներից պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ: Մեծամասամբ դեպքերում բավական է ներկայանալ անձը հաստատող փաստաթղթով և ՀԾՀ-ով (սոց.քարտով): Կախված վարկատեսակից՝ Բանկի կողմից կարող են պահանջվել լրացուցիչ մի քանի փաստաթուղթ:
Պատճառ N5 – Որոշման կայացման ժամկետներ
Վարկային հայտի մասով որոշումը կայացվում է սեղմ ժամկետներում: Օրինակ՝ առանց գրավի սպառողական վարկերի դեպքում՝ հաշված րոպեների ընթացքում հաճախորդը արդեն իսկ տեղեկացվում է իր վարկային հայտի դիտարկաման արդյունքների մասին՝ ստանալով SMS հաղորդակցություն:
Պատճառ N6 – Հատուկ մոտեցում գրավի գնահատման գործընթացում
Բանկը չի պահանջում իր հաճախորդներից ներկայացնել անկախ գնահատող ընկերությունից գրավադրվող գույքի գնահատման ակտ՝ բոլոր գրավադրվող բնակարանները/տները* և ավտոմեքենաները անվճարգնահատում է հենց Բանկը:
* բացառություն են կազմում վերաֆինանսավորող կազմակերպությունների ֆոնդավորմամբ տրամադրվող հիփոթեքային վարկերը:
Պատճառ N7 Հատուկ մոտեցում ապահովագրության գործընթացում
Բանկը չի պահանջում իր հաճախորդներից իրականացնել գույքի և կյանքի ապահովագրություն՝ հիփոթեքի և ավտովարկի դեպքում Բանկը անվճար իրականացնում է բոլոր գրավադրվող բնակարանների/տների և ավտոմեքենաների ապահովագրություն, ինչպես նաև վարկառուի/համավարկառուի անձնական ապահովագրություն:
Պատճառ N8 Ամեն ինչ արված է հաճախորդի հարմարության համար
DSA ծրագրի շրջանակներում Բանկի հաճախորդները հնարավորություն ունեն օգտվելու «Բանկն աշխատավայրում» անվճար ծառայությունից: Առանց Բանկի մասնաճյուղ այցելելու հաճախորդները կստանան Բանկի բարձրակարգ մասնագետի կողմից անհատական խորհդատվություն, ինչպես նաև անհրաժեշտության դեպքում տեղում կընդունի իրենց վարկային հայտը:
Պատճառ N9 Բանկը գնահատում է իր հավատարիմ հաճախորդներին
Բանկին հավատարիմ հաճախորդների համար պարբերաբար իրականացվում են ակցիաներ և գործում են հատուկ առաջարկներ՝ օգտվելով Բանկի ծառայություններից հաճախորդները մասնակից են դառնում ակցիաների և ստանում են տարատեսակ նվերներ, իսկ հատուկ առաջարկների շրջանակներում հաճախորդներին ներկայացվում են նախահաստատված վարկերի առաջարկներ:
Պատճառ N10 Բանկի ծառայությունները միշտ հասանելի են
Հեռահար սպասարկման տարատեսակ ծառայությունների միջոցով` Բանկի Մոբայլ/Ինտերնետ բանկինգ ծառայություններ, վճարային տերմինալներ և այլն, հնարավոր է առանց Բանկ այցելելու մարել Ձեր վարկերը և իրականացնել այլ բանկային գործարքներ online 24/7 ռեժիմում:

Причинa N1 - Кредит для любой цели:
Кредитование является одним из основных направлений деятельности Банка ВТБ Армения. Банк ведет уравновешенную и гибкую политику кредитования, предлагая клиентам различные виды кредитов. Филиалы Банка, которые действуют во всех марзах и городах Армении, предоставляют ипотечные кредиты, автокредиты, потребительские кредиты без обеспечения, кредитные линии, студенческие кредиты и другие виды кредитов.
Причина N2 - Гибкая система тарифов кредита
В рамках любого кредита со стороны Банка применяется специальная система льгот, благодаря чему процентная ставка или комиссия за обслуживания Вашего кредита снижается. Например, если клиент получает зарплату по карте Банка, для него процентная ставка кредита будет установлена на 2-4 процентных пункта ниже.
Причина N3 - Особый подход
Для каждого клиента при установлении суммы кредита со стороны Банка применяется специальная система, которая разрешает установить конкретный критерий касательно величины суммы кредита. Например, если клиент получает зарплату по карте Банка, то последнему будет доступно предложение получения потребительского кредита без обеспечения до 12-и кратного размера его чистого дохода.
Причинa N4 - Минимальное требование необходимых документов:
На этапе рассмотрения кредитных заявок от клиентов требуется минимальный пакет документов. В большинстве случаев достаточно представить документ, удостоверяющий личность и соц. карту. В зависимости от вида кредита, со стороны Банка могут быть потребованы несколько дополнительных документов.
Причина N5 - Сроки принятия решения
Решение по кредитной заявке принимается в кратчайшие сроки. Например, в случае потребительских кредитов без обеспечения – в течение считанных минут клиент уже оповещается о результатах рассмотрения его кредитной заявки, получив SMS сообщение.
Причина N6 - Особый подход в процессе оценки залога
Банк не требует от своих клиентов предъявить оценку закладываемого имущества со стороны независимой оценочной компании. Все закладываемые квартиры/дома* и автомобили бесплатно оценивает именно Банк.
*за исключением ипотечных кредитов, предоставляемых под фондированием рефинансируемых организаций
Причина N7 - Особый подход в процессе страхования
Банк не требует от своих клиентов осуществить страхование имущества и жизни. В случае ипотеки и автокредита Банк бесплатно осуществляет страхование всех закладываемых квартир/домов и автомобилей, а также личное страхование заемщика/созаемщика.
Причина N8 - Все сделано для удобства клиента
В рамках программы DSA клиенты Банка имеют возможность воспользоваться бесплатной услугой “Банк на работе”. Без посещения филиала Банка Клиенты получат индивидуальную консультацию со стороны высококвалифицированных специалистов Банка, а также по необходимости примет их кредитную заявку на месте.
Причина N9 - Банк ценит своих преданных клиентов
Периодически для преданных клиентов Банка осуществляются акции и действуют специальные предложения. Воспользавшись предложениями Банка, клиенты становятся участниками акций и получают различные подарки, а в рамках специальных предложений клиентам предлагаются предложения предодобренных кредитов.
Причина N10 - Услуги Банка доступны всегда
С помощью различных услуг дистанционного обслуживания - услуги Мобайл/Интернет банкинг, платежные терминалы и т.д.- возможно погасить Ваши кредиты и осуществить другие банковские операции в онлайн режиме 24/7 без явки в Банк.